zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 73x

Jehličnany : Pinopsida / Pinales / Cupressaceae / Callitris

Callitris verrucosa

Roste v Austrálii.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: C. preissii subsp. verrucosa, C. preissii var. verrucosa, C. robusta var. verrucosa, C. verrucosa, Frenela robusta var. verrucosa, Frenela verrucosa

Do substrátu doporučuji použít:
Přírodní rašelina
za 8,00 Kč s DPH.

Popis rodu Callitris

Roste v Severní Americe, Austrálii a Nové Kaledonii v podobě stálezeleného jednodomého keře nebo stromu. Větve jsou vzpřímené, rozkladité nebo i fastigiátní, v mládí mohou být hranaté nebo zbrázděně válcovité. Listy vyrůstají na mladých exemplářích v 3 - 5tičetných s 3úhlým řezem, na dospělých exemplářích v 3četných přeslenech, jsou šupinovité a na spodní straně kýlnaté nebo zakulacené. Samčí šištice vyrůstají samostatně nebo ve svazečcích, jsou vejčité, obvejčité nebo válcovité, samičí šištice dozrávají 1 - 2. rokem, jsou vejčité nebo kulovité a dlouhé 1 - 3,5cm. Semena jsou okřídlená.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Cupressaceae (Cypřišovité)

Čeleď se dále dělí na podčeledě:

Existuje 27 - 30 rodů se 130 - 140 druhy. Rostou v podobě opadavých, poloopadavách nebo stálezelných stromů či keřů. Dorůstají výšek 1 - 116. Barva borky bývá oranžovohnědá až červenohnědá. Listy vyrůstají buď ve spirále v párech natočených vzájemě o 90° nebo křížem po 3 nebo 4. Semenné šišky jsou buď dřevité nebo kožovité (kuličky jalovce). Mezi nejznámější zástupce patří: Cypřiš, Jalovec a Zerav/Tůje.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019