zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 52x

Koření : Magnoliopsida / Laurales / Lauraceae

Camphora (Kafrovník)

Existuje pouze 1 druh.

Do substrátu doporučuji použít:
OSMOCOTE 60g
za 16,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Camphora officinalis (Kafrovník lékařský/Skořicovník kafrovník)

Roste v Africe, Číně, Vietnamu, Koreji a Japonsku v podobě stálezeleného stromu se široce vejčitou korunou. Dorůstá výšky 20 - 30 (i 40)m. Údajně se v Japonsku dožívá až 1000let. Borka je žlutohnědá. Větve jsou v mládí nahnědlé a holé. Listy jsou střídavé, mírně vejčité až mírně kopinaté, prakticky kožovité, voskovité, zelené až žlutozelené, v mládí drobně řídce ochlupené, špičaté, dlouhé 6 - 12cm, široké 2,5 - 5,5cm, báze klínovitá až prakticky kulatá a řapíky jsou dlouhé 2 - 3cm. Květenstvím je úžlabní lata délky 3 - 7cm, vlastní květy jsou 6ticípé, zelenobílé až nažloutlé, dlouhé 3mm, trubka je obkuželovitá, dlouhá 1mm, cípy jsou eliptické, dlouhé 2mm a mají 12 (9 fertilních) tyčinek. Plody jsou vejčité až prakticky kulaté, průměru 6 - 8mm v barvě růžovofialovočerné. Existuje vnitrodruhový taxon:

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020