zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 88x

Subtropické stromy : Magnoliopsida / Cornales / Cornaceae

Camptotheca

Jedná se o opadavé stromě. Větve jsou v mládí ochlupené. Listy jsou střídavé a řapíkaté. Květenství je terminální nebo úžlabní, vlastní květy mají kalich s 5ti laloky, korunních lístků je 5 a tyčinek 10. Plodenstvím je kulovitá hlávka a vlastní plody jsou křídlaté.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Camptotheca acuminata

Roste v Číně v podobě stromu. Dorůstá výšky až 20m. Větve jsou holé a šedozelené. Borka je bleděšedá a hladká. Listy jsou mírně vejčité, celokrajné, tmavězelené, dlouhé 12 - 28cm, široké 6 - 12cm, žilnatinu tvoří 8 - 12 párů žilek, spodní strana je ochlupená a řapíky jsou dlouhé 1,5 - 3cm. Kvete v kulovité 2 - 9tičetné hlávce o průměru 2cm tvořené květy s 5ti laloky, 5ti korunními lístky a 10ti tyčinkami. Plody jsou dlouhé 2,5 - 3,5cm a v průměru mají 5 - 7mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: C. acuminata var. rotundifolia, C. acuminata var. tenuifolia, C. yunnanensis, Cephalanthus esquirolii

Camptotheca lowreyana

Roste v Číně v podobě opadavého stromu. Dorůstá výšky až 20m. Borka je bleděšedá. Listy jsou mírně srdčité, celokrajné, zelené, lesklé, dlouhé 12 - 19cm, široké 7 - 10cm a mají řapíky. Květy mají 1,5 - 2mm dlouhé listeny a korunní lístky jsou dlouhé 1,2 - 1,5mm. Plody jsou šedohnědé, mírně křídlaté, dlouhé 2,5 - 3,5cm s průměrem 5 - 7mm a obsahuje 1 semeno.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019