zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 175x

Bylinky : Magnoliopsida / Rosales / Cannabidaceae

Cannabis (Konopí)

Existují 3 druhy. Pochází ze střední a jižní Asie. Patří mezi jednoletky. Listy má dlanité nebo přímo složené z jednotlivých lístků. Kvete samostatnými samčími a samičími květy. Plodem je nažka. Využívá se v medicíně - lidově se mu také říká marihuana, tedy patří mezi drogy. Méně se už ví, že může sloužit také jako zdroj oleje.

Množí se semeny.

Do substrátu doporučuji použít:
OSMOCOTE 60g
za 16,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Cannabis indica

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: C. sativa subsp. indica

Cannabis ruderalis (Konopí rumištní/K. plané)

Pochází ze suchých stepí Asie. Patří mezi jednoletky. Dorůstá výšky 0,3 - 1,5m. Stonek je vzpřímený, v horní části mírně větvený, mírně ochlupený a bohatě olistěný. Listy jsou 3 - 7četné, směrem k vrcholu se četnost zmenšuje. Barva je zelená, tvar dlouze kopinatý s pilovým okrajem. Kvete oddělenými samčími a smičími květy. Samčí vyrůstají v paždí listů nebo i ve vrcholičnatém květu, samičí pouze ve vrcholíku.

Potřebuje sušší dobře propustnou půdu a teplo.

Množí se semeny.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Cannabis sativa (Konopí seté/Marihuana)

Pochází ze střední Asie a středozemí. Patří mezi jednoletky. Dorůstá výšky 0,8 - 1,5 (i 3)m. Lodyha se v horní polovině větví. Listy má dlanité, 5 - 7četné. Vlastní lístky mají dlouze kopinatý tvar s pilovým okrajem. Kvete samostatnými samčími a samičími květy, samičí mají v průměru 6 - 8mm a mají 5 korunních lístků. Plodem je nažka. Využívá se v medicíně - lidově se mu také říká marihuana, tedy patří mezi drogy. Méně se už ví, že může sloužit také jako zdroj oleje a stonek pro výrobu pevných lan. Existují vnitrodruhové taxony:

Potřebuje více než 12 - 13 denního světla, teplo a pH půdy 5,2 - 5,8. Zálivka musí být alespoň střední. Může se pěstovat také hydroponicky.

Množí se semeny.

CannabisSativa.jpg
1127 x 845 px
286.07 kB CannabisSativa2.jpg
1127 x 845 px
205.65 kB

Kvete v měsících:    123456789101112


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019