zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 69x

Bylinky : Magnoliopsida / Rosales / Cannabidaceae

Cannabis (Konopí)

Existují 3 druhy. Pochází ze střední a jižní Asie. Patří mezi jednoletky. Listy má dlanité nebo přímo složené z jednotlivých lístků. Kvete samostatnými samčími a samičími květy. Plodem je nažka. Využívá se v medicíně - lidově se mu také říká marihuana, tedy patří mezi drogy. Méně se už ví, že může sloužit také jako zdroj oleje.

Množí se semeny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Cannabis indica

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: C. sativa subsp. indica

Cannabis ruderalis (Konopí rumištní/K. plané)

Pochází ze suchých stepí Asie. Patří mezi jednoletky. Dorůstá výšky 0,3 - 1,5m. Stonek je vzpřímený, v horní části mírně větvený, mírně ochlupený a bohatě olistěný. Listy jsou 3 - 7četné, směrem k vrcholu se četnost zmenšuje. Barva je zelená, tvar dlouze kopinatý s pilovým okrajem. Kvete oddělenými samčími a smičími květy. Samčí vyrůstají v paždí listů nebo i ve vrcholičnatém květu, samičí pouze ve vrcholíku.

Potřebuje sušší dobře propustnou půdu a teplo.

Množí se semeny.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Cannabis sativa (Konopí seté/Marihuana)

Pochází ze střední Asie a středozemí. Patří mezi jednoletky. Dorůstá výšky 0,8 - 1,5 (i 3)m. Lodyha se v horní polovině větví. Listy má dlanité, 5 - 7četné. Vlastní lístky mají dlouze kopinatý tvar s pilovým okrajem. Kvete samostatnými samčími a samičími květy, samičí mají v průměru 6 - 8mm a mají 5 korunních lístků. Plodem je nažka. Využívá se v medicíně - lidově se mu také říká marihuana, tedy patří mezi drogy. Méně se už ví, že může sloužit také jako zdroj oleje a stonek pro výrobu pevných lan. Existují vnitrodruhové taxony:

Potřebuje více než 12 - 13 denního světla, teplo a pH půdy 5,2 - 5,8. Zálivka musí být alespoň střední. Může se pěstovat také hydroponicky.

Množí se semeny.

CannabisSativa.jpg
1127 x 845 px
286.07 kB CannabisSativa2.jpg
1127 x 845 px
205.65 kB

Kvete v měsících:    123456789101112


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019