zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 45x

Trávy : Liliopsida / Poales / Cyperaceae / Carex

Carex montana (Ostřice horská)

Roste od střední a východní Evropy po střední Asii. Roste v podobě trsů. Dorůstá výšky 7 - 30cm. Listy jsou úzké, měkké a mají vínově zbarvené pochvy. Kvete ve světlehnědých (pouze 2 bývají tmavé) kláscích.

Vyhovuje ji půda bohatá na živiny a plné slunce nebo polostín ve světlých listnatých lesích.

CarexMontana.jpg
1024 x 768 px
345.22 kB

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: C. caryophyllaea, C. caryophyllata, C. collina, C. conglobata, C. czetzii, C. emarginata, C. gracilis, C. montana f. albescens, C. montana f. bulboides, C. montana f. fimbriata, C. montana f. gracilior, C. montana f. marginata, C. montana f. pallescens, C. montana f. pseudopallescens, C. montana f. remotiflora, C. montana f. truncata, C. montana subsp. czetzii, C. montana var. conglobata, C. montana var. emarginata, C. montana var. flavida, C. montana var. luxurians, C. montana var. procerior, C. montana var. rigida, C. montana var. verniformis, C. perennis, C. praecox, C. pubescens, C. pumila

Popis rodu Carex

cenikceny již od 20,00 Kč s DPH

Rostou do šířky a na starém místě odumírají. Vytváří tak kruhové porosty. Jednotlivé druhy se zpravidla určují pouze v době květu a plodu (podle mošniček).

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Cyperaceae (Šáchorovité)

Existuje asi 98 rodů a 4350 druhů. Rostou po celé zeměkouli. Najdou se jednodomé i dvoudomé druhy. Patří sem jednoleté, vícelete nebo trvalé byliny. Mají uzavřené listové pochvy, plné lodyhy, zpravidla kuželovitá květenství, obvykle vyvinutá (i když zakrnělá) okvětí a plodem je nažka.

Koření v půdě, v podmáčené půdě, ve vodě nebo vzácně dokonce volně plovoucí. Kořeny obvykle tvoří hlízu nebo oddenek. Průřez lodyhy je obvykla trojúhelníkový. Listy jsou jednoduché, přisedlé, čárkovité nebo dlouze kopinaté. Vyrůstají střídavě, 2 - 3řadě, vzácně ve spirále. Kvete obou- nebo jednopohlavnými květy se 3mi tyčinkami obvykle v kláscích. Ty mohou tvořit složitěší květenství, např. latu, hrozen, atp. Plodem je většinou nažka, výjmečně peckovice.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019