zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 22x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Cornales / Hydrangeaceae

Carpenteria

Existuje pouze 1 druh. Rodové jméno bylo vybráno na počest amerického profesora Carpentera.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Carpenteria californica

Roste v USA v podobě stálezeleného poléhavého keře s mnoha kmínky. Dorůstá výšky 1,8 - 2,4 (i 6)m. Kmínky jsou vzpřímené. Větve jsou vstřícné, 4hranné, v mládí načervenalé až narůžovofialovělé a řídce ochlupené. Listy jsou vstřícné, mírně eliptické, zelené, prakticky kožovité, peřenožilné, dlouhé 3 - 11cm, spodní strana nasivělá až modrozelená, může být drobně ochlupená a mají řapíky. Květenství je několikakvěté, vrcholové, vlastní květy jsou bílé, průměru (4,5 -) 5 - 6 (i 10)cm, kališní lístky kopinaté až vejčitěkopinaté, dlouhé 1 - 1,3cm, korunních lístků je 5 - 7ks, jsou obvejčité a dlouhé 2 - 3cm. Plodem je kožovitá tobolka délky 1 - 1,3cm, šířky 8 - 9mm a obsahuje mnoho semen.

Vyhovuje ji plné slunce a vlhká propustná půda.

Množí se bylinnými řízky nebo semeny.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

klimatická zóna: 7 - 9


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2021