zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 16x

Listnáče : Magnoliopsida / Fagales / Fagaceae / Chrysolepis

Chrysolepis sempervirens

Roste na západě USA v podobě keře. Dorůstá výšky 0,2 - 2,5 (i 3)m. Borka je šedá nebo hnědá a hladká. Větve jsou v mládí hustě ochlupené. Listy jsou eliptické až obkopinaté, celokrajné, tupé až přišpičatělé, dlouhé 2 - 7,5cm, na spodní straně rezavě ochlupené a řapíky jsou dlouhé 1 - 1,5cm. Samčí květenství je hroznovité, tuhé, vystoupavé až přímé, vlastní květy je seskupený ještě do 1 - 3četných svazečků, kalich má 6 malých cípů a korunní lístky chybí. Číšky jsou nažloutlé, tlusté 2 - 6cm, hustě trnité, nažky jsou bleděhnědé a dlouhé 0,8 - 1,3cm a semena jsou jedlá a sladká.

Vyskytuje se na skalnatých svazích a okrajů jehličnatých lesů.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: Castanea sempervirens, Castanopsis chrysophylla var. sempervirens, Castanopsis sempervirens

Popis rodu Chrysolepis

Roste v podobě stálezeleného keře nebo stromy na západě USA. Rodové jméno pochází z řeckého chryso = žlutý a lepis = škála. Listy jsou střídavé, jednoduché, tlusté, kožovité, celokrajné nebo mírně zubaté a na rostlině vytrvávají 3 - 4 roky. Kvete jednopohlavnými květy dohromady na 1 klasu. Plodem je hustě trnitá nažka.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019