zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 225x

Subtropické stromy : Magnoliopsida / Fabales / Fabaceae

Castanospermum

Existuje 1 druh. Patří mezi stálezelené stromy.

Vyhovuje mu dobře propustná půda bohatá na živiny. Teplota by neměla klesnout pod 10 - 15°C.

Množí se semeny.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Castanospermum australe (Australský kaštan)

Roste v Austrálii, Vanuatu a Nové Kaledonii v podobě stromu s hustou kulovitou korunou. Dorůstá výšky až 15 (i 40)m při šířce 8m a průměr kmene dosahuje až 1,2m. Na bázi kmene vytváří opěrné pilíře. Dřevo má čokoládově hnědou barvu. Listy jsou lesklé, tmavězelené, dlouhé do 20 - 35 (i 45)cm, lichozpeřené, tvořené (8 -) 11 - 15 (i 17)ti lístky, lístky jsou eliptické, kožovité, dlouhé 15cm, široké 6 - 7cm. Kvete v až 15cm hroznech, květy jsou žluté, žlutozelené, později oranžové až červené, dlouhé 3 - 4 (i 5)cm, kalich zvonkový, dlouhý do 2cm, zakončený 5ti krátkými širokými zuby, pavéza je okrouhle vejčitá, dlouhá 3 - 4cm, prohnutá, semeník má 1 - 2cm stopku a obsahuje 3 - 4 vajíčka. Plodem je válcovitý načervenalý dřevnatý převislý lusk délky 12 - 20 (i 30)cm, šířky 4 - 6cm, je složený ze 2 chlopní a obsahuje hnědočerná semena velikosti 3 - 5cm.

Vyhovuje mu rozptýlené světlo (ne plné slunce) a pokojová teplota. Substrát by měl být stále vlhký a dobře propustný. Hnojí se 1x za 14 dní. Dobře snáší ořezávání. Přesazuje se v okamžiku, kdy kořeny vyplní květináč. Nemá rád průvan.

Množí se semeny.

CastanospermumAustrale.jpg
959 x 731 px
178.82 kB


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019