zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 13x

Subtropické stromy : Magnoliopsida / Fagales / Casuarinaceae / Allocasuarina

Allocasuarina huegeliana

Roste v Austrálii v podobě stromu. Dorůstá výšky 4 - 10m. Větve jsou převislé až vystoupavé, články jsou dlouhé 0,8 - 1,3cm, široké 0,8 - 1mm, zuby po 8 - 10ti, dlouhé 0,5 - 0,8mm. Samčí klasy dlouhé 2 - 10cm, mají 4,5 - 7 přeslenů/1cm, šištice mají stopky dlouhé 3 - 5mm, tělo dlouhé 1,4 - 3,5cm, široké 1 - 1,4cm, listence tupé až špičaté. Semena jsou okřídlená, tmavěhnědá až černá a dlouhá 5 - 7mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Casuarina dorrienii, Casuarina huegeliana

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Allocasuarina

Pochází z Austrálie. Roste v podobě jednodomého nebo dvoudomého stromu či keře. Samčí květenství jsou krátká anebo tvoří prodloužené klasy. Samičí jsou umístěné na krátkých postranních větvích anebo jsou téměř přisedlé. Šištice jsou stopkaté nebo přisedlé. Semena jsou křídlatá.

Množí se semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020