zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 158x

Subtropické stromy : Magnoliopsida / Fagales / Casuarinaceae / Allocasuarina

Allocasuarina littoralis

Roste v Austrálii včetně Tasmánie v podobě dvoudomého (i jednodomého) stromu nebo keře. Dorůstá výšky 5 - 15m. Borka bývá rozpukaná. Větve vystoupavé nebo převisající, obvykle dlouhé 20cm, přírůstky dlouhé 0,4 - 1cm, v průměru mají 0,4 -1mm, jsou hladké, v rýhách ochlupené, zubů je 6 - 9, vzpřímené nebo vzácně odstálé, dlouhé 0,5mm a nepřekrývají se. Samčí klasy dlouhé 0,5 - 5cm, mají 6 - 13 přeslenů/1cm, šištice válcovité, min. v mládí ochlupené, stopka je dlouhá 0,4 - 2,3cm, tělo má délku 1 - 4,5cm a šířku 0,8 - 2,5cm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Casuarina elegans, Casuarina filiformis, Casuarina leptoclada, Casuarina littoralis, Casuarina miquelii, Casuarina moesta, Casuarina ramuliflora, Casuarina suberosa

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Allocasuarina

Pochází z Austrálie. Roste v podobě jednodomého nebo dvoudomého stromu či keře. Samčí květenství jsou krátká anebo tvoří prodloužené klasy. Samičí jsou umístěné na krátkých postranních větvích anebo jsou téměř přisedlé. Šištice jsou stopkaté nebo přisedlé. Semena jsou křídlatá.

Množí se semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019