zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 99x

Trvalky : Rosopsida / Ranunculales / Berberidaceae

Caulophyllum (Kohoš)

Roste ve východní Asii a na východě Severní Ameriky. Patří mezi trvalky. Dorůstají výšky 0,3 - 0,9 (i 1)m. Pod zemí vytváří krátký tlustý oddenek. Stonků bývá 1 (i 2)ks se 2 - 3mi listy. Listy jsou 2 - 4x 3četné, zakončené 3 - 5ti zoubky. Květenství je až 70tičeté a jej tvoří 6tičetné květy v barvě žlutozelené s 6ti kališními lístky. Plodem je tmavěmodrá bobule obsahující 2 semena.

Vyhovují mu vlhké půdy.

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Caulophyllum giganteum

Roste na východě USA a Kanady. Stonek, spodní strana listů a kališní lístky jsou zelenofialové. Kvete růžovofialovými květy o průměru 6mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: C. thalictroides var. giganteum

Caulophyllum robustum

Roste v Číně, Koreji, Sibiři, Japonsku a Sachalinu v podobě trvalky. Dorůstá výšky do 1,5m. Kvete žlutými květy o průměru 5mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: C. thalictroides, C. thalictroides subsp. robustum, Leontice robusta

Caulophyllum thalictroides

Roste na východě USA a Kanady v podobě trvalky. Dorůstá výšky do 0,8 (i 1)m. Pod zemí vytváří tlustý oddenek. Stonek je vzpřímený a nese 2 - 3 listy. Listy jsou zelené 2 - 4x 3četné. Květenstvím je vrcholík, tvoří jej až 70 květů. Květy mají 6 kališních lístků, korunních lístků je také 6, jsou dlouhé 5mm a jsou přeměněné v medníky. Využívá se v léčitelství.

Vyhovují ji stinná místa s půdou bohatou na živiny, obvykle v listnatých či smířených lesích.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Leontice thalictroides


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019