zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 93x

Subtropické byliny : Liliopsida / Zingiberales / Zingiberaceae

Cautleya

Roste od východní části Himálaje přes Čínu po Vietnam a to ve vyšších nadmořských výškách. Patří mezi trvalky. Pod zemí vytváří tlustý oddenek. Nepravý stonek dorůstá výšky 25 - 80cm.

Synonyma: Cautlea

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Cautleya gracilis

Roste od Himálaje po Vietnam v podobě trvalky. Nepravý stonek dorůstá výšky 25 - 80cm. Listy jsou mečovité, dlouhé 6 - 20cm, široké 1,5 - 6cm. Květenstvím je klas tvořený ze 2 - 10ti samostatných květů žluté až oranžové barvy. Plodem je tobolka. Existují vnitrodruhové taxony:

Údajně s velkými obtížemi dokáže snést mírné mrazy.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: C. gracilis var. gracilior, C. lutea, C. lutea var. gracilior, Roscoea elatior, Roscoea gracilis, Roscoea lutea

Cautleya spicata

Roste od Himálaje po Čínu v podobě trvalky. Nepravý stonek dorůstá výšky 30 - 60cm. Vytváří 4 - 7 listů na 1,5 - 2cm řapíku, čepel je mečovitá, dlouhá 12 - 30cm, široká 1,6 - 4cm. Kvete v klasu s délkou 7 - 12cm tvořeném žlutými až oranžovými samostatnými květy. Existuje vnitrodruhový taxon:

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: C. petiolata, C. robusta, Roscoea spicata


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019