zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 364x

Keře : Magnoliopsida / Rosales / Rhamnaceae / Ceanothus

Ceanothus herbaceus

Bohužel k tomuto druhu žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: C. americanus var. herbaceus, C. baumannianus, C. fontanesianus, C. glandulosus, C. grandiflorus, C. herbaceus var. pubescens, C. intermedius, C. ovalis, C. ovatus, C. ovatus f. pubescens, C. ovatus var. pubescens, C. pubescens

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Ceanothus

Pochází ze Severní Ameriky. Centrem vývoje je Kalifornie. Roste v podobě keře nebo malého stromu o výškách 0,5 - 7m. Většina druhů je stálezelená, ostatní adaptované na chladné zimy jsou opadavé. Listy vyrůstají vstřícně nebo střídavě, většinou 1 - 5cm dlouhé, jenoduché, většinou se zubatým okrajem.

Množí se semeny, které musí projít scarifikací a stratifikací. Namáčejí se na půl dne do vody a po dobu 1 - 3 měsíců se uskladňují při teplotě 1°C.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019