zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 32x

Keře : Magnoliopsida / Rosales / Rhamnaceae / Ceanothus

Ceanothus sanguineus

Pochází ze západu Severní Ameriky. Dorůstá výšky 3m. Větve mají červenou barvu, dřevnaté části jsou zelené. Opadavé listy vyrůstají střídavě a dosahují délky 10cm. Jsou tenké, světle zelené, oválné, se zubatým okrajem. Kvete bílými květy. Plodem je třílaločná tobolka velká 4mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: C. oreganus

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Ceanothus

Pochází ze Severní Ameriky. Centrem vývoje je Kalifornie. Roste v podobě keře nebo malého stromu o výškách 0,5 - 7m. Většina druhů je stálezelená, ostatní adaptované na chladné zimy jsou opadavé. Listy vyrůstají vstřícně nebo střídavě, většinou 1 - 5cm dlouhé, jenoduché, většinou se zubatým okrajem.

Množí se semeny, které musí projít scarifikací a stratifikací. Namáčejí se na půl dne do vody a po dobu 1 - 3 měsíců se uskladňují při teplotě 1°C.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019