zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 282x

Bylinky : Magnoliopsida / Apiales / Apiaceae / Anthriscus

Anthriscus fumarioides

Bohužel k tomuto druhu žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: A. nemorosa var. vandasii, A. sicula, A. sylvestris subsp. fumarioides, A. vandasii, Centhriscus fumarioides, Cerefolium fumarioides, Chaerophyllum divaricatum, Chaerophyllum hladnikianum, Chaerophyllum tuberculosum

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

Popis rodu Anthriscus

cenikceny již od 15,00 Kč s DPH

Existuje 15 - 20 druhů. Pochází z Evropy a teplých částí Asie. Stonek je vzpřímený, větvený. Listy má 2 - 3x zepřené. Kvete bílými nebo zelenými květy v okolíku. Plodem je nažka či 2nažka.

Vyhovují mu nížiny s mírně vlhkou lehkou půdou a dokáže růst i v polostínu.

Množí se semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Apiaceae (Miříkovité)

Existuje na 400 rodů a více než 3000 druhů v podobě bylin. Rostliny vydávají aromatickou vůni, mají dutý stonek a kvetou v okolíku žlutými, bílými nebo zelenobílými drobnými kvítky s 5ti okvětními lístky. V této čeledi se najde hodně léčivých bylin nebo koření a rovněž tak jedů.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019