zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 391x

Bylinky : Magnoliopsida / Apiales / Apiaceae / Anthriscus

Anthriscus nemorosa

Bohužel k tomuto druhu žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: A. aemula, A. aemula f. hirtifructa, A. anatolica, A. macrocarpa, A. nemorosa var. glabriuscula, A. nemorosa var. hirtifructa, A. rivularis, A. sylvestris f. hirtifructus, A. sylvestris subsp. nemorosa, A. sylvestris var. aemula, A. sylvestris var. nemorosa, A. villosa, Centhriscus nemorosa, Chaerefolium nemorosum, Chaerophyllum lucidum, Chaerophyllum nemorosum, Scandix nemorosa

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

Popis rodu Anthriscus

cenikceny již od 15,00 Kč s DPH

Existuje 15 - 20 druhů. Pochází z Evropy a teplých částí Asie. Stonek je vzpřímený, větvený. Listy má 2 - 3x zepřené. Kvete bílými nebo zelenými květy v okolíku. Plodem je nažka či 2nažka.

Vyhovují mu nížiny s mírně vlhkou lehkou půdou a dokáže růst i v polostínu.

Množí se semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Apiaceae (Miříkovité)

Existuje na 400 rodů a více než 3000 druhů v podobě bylin. Rostliny vydávají aromatickou vůni, mají dutý stonek a kvetou v okolíku žlutými, bílými nebo zelenobílými drobnými kvítky s 5ti okvětními lístky. V této čeledi se najde hodně léčivých bylin nebo koření a rovněž tak jedů.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019