zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 90x

Orchideje : Liliopsida / Asparagales / Orchidaceae

Chamorchis (Vstaváček)

Existuje pouze jediný druh.

Synonyma: Chamaerepes

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Chamorchis alpina (Vstaváček alpínský)

Roste od středozemí po arktické zóny. Patří mezi trvalky. Dorůstá výšky 5 - 12 (i 15)cm. Pod zemí vytváří nedělící se hlízky. Listy vytvářejí přízemní růžici, jsou úzce čárkovité až kopisťovité, zašpičatělé a žilnaté. Kvete v řidkém klasu drobnými žlutozelenými květy. Pysk je svislý, mělce laločnatý a při bázi má 2 pásky. Semeník je zkroucený barvy nazelenalé nebo načervenalé se 3mi žebry.

Vyhovují mu skelnaté vápenité půdy bohaté na živiny, vlhko, sutě, traviny, výjmečně i skály v alpínském nebo subalpínském stupni.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Aceras alpinum, Arachnites alpina, Arachnites alpinus, Chamaerepes alpina, Epipactis alpina, Herminium alpinum, Ophrys alpina, Orchis graminea, Satyrium alpinum


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019