zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 16x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Lamiales / Bignoniaceae

Chilopsis

Existuje pouze 1 druh. Rodové jméno pochází z řeckých slov cheilos = pysk a opsis = podobat se. Odvolává se tím na tvar květů.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Chilopsis linearis (Pouštní vrba)

Roste v USA a Mexiku v podobě opadavého keře nebo nízkého stromu. Dorůstá výšky (1,5 -) 2 - 8 (i 9)m. Větve jsou obloukovitě převislé. Listy jsou řídké, střídavé (i přeslenité), čárkovité až úzce kopinaté, mohou být zahnuté, max. krátce řapíkaté, dlouhé 10 - 18 (i 26)cm a široké 0,2 - 1,3cm. Květenstvím je vrcholová lata nebo hrozen, zároveň bývá otevřeno 2 - 4 květů, vlastní květy mají 2pyský kalich délky 0,8 - 1,4cm, koruna je růžová až růžovofialová, trubkovitá, dlouhá 2 - 5cm, hrdlo je žluté s tmavě růžovofialovými žilkami, okraje jsou zvlněné, horní pysk je 2laločný a spodní 3laločný. Plodem je lusk délky do 35cm obsahující mnoho okřídlených semen. Existují vnitrodruhové taxony:

Roste v polopouštích až pouštích. Vyhovuje mu suchá dobře propustná půda, teplo a plné slunce. Odolává teplotám do -20°C.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

kvete v měsících:    123456789101112

klimatická zóna: 7 - 10

Synonyma: Bignonia linearis, Catalpa pottsii, C. glutinosa, C. linearis subsp. linearis, C. linearis var. glutinosa


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2021