zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 7x

Tropické stromy : Magnoliopsida / Sapindales / Meliaceae / Chisocheton

Chisocheton gliroides

Roste na Papui Nové Guineji v podobě stromu. Dorůstá výšky do 21m při průměru kmene do 25cm. Borka je šedá až nahnědlá. Větve jsou v mládí široké do 4,5mm. Listy jsou dlouhé do 35cm, mají 7 - 10cm řapíky, jsou zpeřené, vlastní lístky dlouhé 10 - 24cm, široké 3,7 - 7cm, mírně vejčité a řapíčky jsou dlouhé do 1,3cm. Květenstvím je kytice délky do 40cm mající až 4cm větve, kalich má délku 2mm, korunní lístky jsou 4 délky 1,2cm a šířky 1,7mm. Plodem je kulovitý krátce ochlupená tobolka průměru 1,5cm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Chisocheton

Roste od Indie přes jižní Čínu, Malésii po Nový Jižní Wales a Vanuatu v podobě stromu. Obvykle se jedná o dvoudomý strom (méně častěji jednodomý). Povrch bývá ochlupený a drobě žláznatý. Listy jsou lichozpeřené (vzácně sudozpeřené), dlouhé až 2,4m, tvořené 2 - 29ti páry lístků. Kvete v kytici, latě nebo hroznu. Vlastní květy mají 3 - 6tilaločný kalich a 3 - 14 korunních lístků. Plodem je kožovitá až dřevitá tobolka mají 1 - 2 semena.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020