zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 221x

Tropické stromy : Magnoliopsida / Sapindales / Meliaceae / Chisocheton

Chisocheton ceramicus

Roste od Vietnamu a Thajska přes Malésii po Novou Británii v podobě stromu . Dorůstá výšky do 30m při průměru kmene až 40cm. Borka je tmavěhnědá. Větve mají jizvy po opadlých listech. Listy mají délku do 1,5m, řapíky jsou dlouhé 10 - 15cm, jsou zpeřené s vřetenem průměru až 1,1cm, tvoří je max. 17 párů lístků, vlastní lístky jsou vejčité, dlouhé 4 - 38cm, široké 2,7 - 15cm, při rašení jsou načervenalé, zašpičatělé, žilnatinu tvoří 10 - 15 párů žilek a řapíčky jsou dlouhé 0,3 - 1,3cm. Květenstvím je kytice délky do 65cm s větvemi délky do 45cm, vlastní květy jsou růžové, kalich má délku 2 - 5,5mm, korunních lístků je 4 - 6ks, mají délku 1,3 - 1,9cm, šířku 2 - 3mm. Plodenství je velké až 45cm, tvoří jej tobolky délky do 3,2cm, šířky 4,5cm a jsou téměř kulovité obsahující 1 2 semena.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Amoora caesifolia, Amoora cupulifera, Amoora mindorensis, C. clementis, C. doctersii, C. globosus, C. junghuhnii, C. macrothyrsus, C. pachycalyx, C. peekelianus, C. rhytidocalyx, C. sandoricocarpus, C. spectabilis

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Chisocheton

Roste od Indie přes jižní Čínu, Malésii po Nový Jižní Wales a Vanuatu v podobě stromu. Obvykle se jedná o dvoudomý strom (méně častěji jednodomý). Povrch bývá ochlupený a drobě žláznatý. Listy jsou lichozpeřené (vzácně sudozpeřené), dlouhé až 2,4m, tvořené 2 - 29ti páry lístků. Kvete v kytici, latě nebo hroznu. Vlastní květy mají 3 - 6tilaločný kalich a 3 - 14 korunních lístků. Plodem je kožovitá až dřevitá tobolka mají 1 - 2 semena.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020