zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 6x

Tropické stromy : Magnoliopsida / Sapindales / Meliaceae / Chisocheton

Chisocheton vindictae

Roste na Sumatře v podobě stromu. Dorůstá výšky do 19m při průměru kmene do 38cm. Větve jsou v mládí široké 1,2cm. Listy jsou dlouhé do 50cm, mají 10cm řapíky, jsou zpeřené, tvořené 6ti páry lístků, vlastní lístky jsou dlouhé do 21cm, široké 8cm, vlastní lístky eliptické, řídce ochlupené, špičaté a žilnatinu tvoří 11 párů žilek. Květenstvím je kytice délky 0,2 - 1m s větvemi o délce až 25cm, květy mají až 1,5mm stopky, kalich délky 4,5mm, průměru 6,5mm a 6 korunních lístků délky 1,8 - 2,2cm. Plody nejsou známé.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Chisocheton

Roste od Indie přes jižní Čínu, Malésii po Nový Jižní Wales a Vanuatu v podobě stromu. Obvykle se jedná o dvoudomý strom (méně častěji jednodomý). Povrch bývá ochlupený a drobě žláznatý. Listy jsou lichozpeřené (vzácně sudozpeřené), dlouhé až 2,4m, tvořené 2 - 29ti páry lístků. Kvete v kytici, latě nebo hroznu. Vlastní květy mají 3 - 6tilaločný kalich a 3 - 14 korunních lístků. Plodem je kožovitá až dřevitá tobolka mají 1 - 2 semena.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020