zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 282x

Trávy : Liliopsida / Poales / Poaceae / Chrysopogon

Chrysopogon gryllus (Zlatovous jižní)

Vyskytuje se v panonii, dále střední Asii i Číně. Patří mezi trvalky. Dorůstá výšky 0,5 - 1,3 (i 1,5)m. Listy jsou ploché, dlouhé 15 - 35cm, okraje a horní strana je drsná. Kvete v řídké latě délky 10 - 25cm složené z klásků. Klásky jsou zploštělé, dlouhé 0,7 - 1,2cm.

Vyhovuje mu plné slunce, písčiny až polostep na plném slunci.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: Andropogon echinulatus, Andropogon glabratus, Andropogon gryllus, Andropogon gryllus subsp. echinulatus, Andropogon gryllus subsp. glabratus, Andropogon gryllus var. aureus, Andropogon paniculatus, Andropogon royleanus, Apluda gryllus, Chloris gryllus, C. echinulatus, C. glabratus, C. gryllus f. flavescens, C. gryllus subsp. echinulatus, C. gryllus subsp. glabratus, C. gryllus var. ramulosus, C. royleanus, Holcus gryllus, Pollinia gryllus, Pollinia gryllus f. flavescens, Pollinia gryllus var. flavescens, Rhaphis gryllus, Rhaphis royleana, Sorghum gryllus

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Poaceae (Lipnicovité)

Řadí se sem na 400 rodů s cca 10 000 druhy. Pokud se rozhlédnete kolem sebe, tak všude spatříte zástupce této čeledi. Patří sem totiž všechny trávy (včetně obilovin a pícnin). Sami dobře uhodnete, že sem tedy budou patřit jednoletky, dvouletky i trvalky a že se jedná o byliny a jednodomé rostliny. Dále sem patří ale i dřeviny typu bambus a občas i liány. Díky univerzálnosti zástupce nalezenete na celé zemi a to i v téměr všech výškových pásmech a místech. Rádi se shlukují do trsů. Existují následující podčeledi:

Rostlinu většinou tvoří duté stéblo s kolénky. Pod zemí vytváří obvykle tenké kořínky ve svazečcích. Listy jsou většinou bez řapíku, jsou jednoduché čárkovitě nebo úzce kopinatě tvarované, občas ostře prohnuté podle střední žilky (žilnatina je souběžná), umístěné především v přízemní listové růžici. Květy bývají oboupohlavné, nečastěji seskupené do klásků (obdařených na spodní straně dvěmi plevami). Ty zase jsou seskupené ve stažené latě. Nejčastějším plodem je obilka a dále třeba nažka nebo bobule i oříšek.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020