zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 60x

Tropické stromy : Magnoliopsida / Sapindales / Anacardiaceae

Choerospondias

Existuje pouze 1 druh.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Choerospondias axillaris

Roste v Číně, Japonsku, Indii a jihovýchodní Asii v podobě opadavého stromu. Dorůstá výšky 8 - 20m. Borka je šedohnědá. Větve mohou být v mládí ochlupené, růžovofialovohnědé. Listy jsou dlouhé 25 - 40cm, řapíky zploštělé, lichozpeřené po 3 - 6ti, vlastní lístky jsou papírovité, vejčité, špičaté, celokrajné nebo pilovité, dlouhé 4 - 12cm, široké 2 - 4,5cm, báze zkosená, klínovitá, žilnatinu tvoří 8 - 10 párů žilek a řapíčky jsou dlouhé 2 - 5mm. Samčí květenství je dlouhé 4 - 10cm, vlastní květy mají 5tidílný kalich, korunní lístky dlouhé 2 - 3mm a 10 tyčinek. Plody jsou eliptické, žluté, dlouhé 2,5 - 3cm a široké 2cm. Existují vnitrodruhové taxony:

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: C. axillaris var. axillaris, Poupartia axillaris, Poupartia fordii, Rhus bodinieri, Spondias axillaris, Spondias axillaris var. pubinervis


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019