zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 134x

Trvalky : Magnoliopsida / Asterales / Asteraceae

Chrysogonum (Ostálka)

Do substrátu doporučuji použít:
OSMOCOTE 60g
za 16,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Chrysogonum perrieri

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Wedelia perrieri

Chrysogonum virginianum (Ostálka viržinská)

Roste v USA. Patří mezi trvalky a půdokryvné trsnaté rostliny. Dorůstá výšky 5 - 30cm. Pod zemí vytváří hlízu. Listy jsou vstřícné, mírně vejčité, ochlupené, na okraji vroubkované a řapíkaté. V teplých zimách nemusejí opadat. Kvete žlutými samostatnými nebo párovitými květy v úboru s 5ti kopinatými okvětními lístky, zákrovní lístky jsou 2řadé, dlouhé 0,7 - 1cm. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovuje ji vlhká kyselá půda bohatá na živiny, chladno a stín (při dostatku vláhy i plné slunce). Je plně mrazuvzdorná do -23°C.

Množí se semeny nebo dělením.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: C. virginianum var. dentatum


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019