zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 89x

Trvalky : Magnoliopsida / Asterales / Asteraceae / Chrysogonum

Chrysogonum virginianum (Ostálka viržinská)

Roste v USA. Patří mezi trvalky a půdokryvné trsnaté rostliny. Dorůstá výšky 5 - 30cm. Pod zemí vytváří hlízu. Listy jsou vstřícné, mírně vejčité, ochlupené, na okraji vroubkované a řapíkaté. V teplých zimách nemusejí opadat. Kvete žlutými samostatnými nebo párovitými květy v úboru s 5ti kopinatými okvětními lístky, zákrovní lístky jsou 2řadé, dlouhé 0,7 - 1cm. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovuje ji vlhká kyselá půda bohatá na živiny, chladno a stín (při dostatku vláhy i plné slunce). Je plně mrazuvzdorná do -23°C.

Množí se semeny nebo dělením.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: C. virginianum var. dentatum

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Chrysogonum

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Asteraceae (Hvězdnicovité)

Je to velmi bohatá čeleď. Řadí se sem více než 1300 rodů s cca 20 000 druhů. Náleží sem jednoletky, dvouletky i travalky, dále pak byliny, polokeře, keře a dokonce i stromy. Listy mohou být střídavé i vstřícné, celokrajné nebo různě vykrajované. Květy jsou charakteristickým znakem hvězdnicovitých. Většinou jsou 5tičetné (4četné zřídka) a především jsou seskupené v úboru. Principem úboru je, že na středovém terčíku je seskupeno mnoho drobných květů vedle sebe, přičemž u krajních jsou okvětní lístky protažené a jsou lidově považovány za jediné okvětní lístky. Typickým příkladem je kopretina. Plodem je nažka.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019