zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 667x

Orchideje : Liliopsida / Asparagales / Orchidaceae / Ponerorchis

Ponerorchis chusua

Bohužel k tomuto druhu žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Amitostigma beesianum, Chusua donii, Chusua nana, Chusua pauciflora, Chusua pulchella, Chusua roborowskyi var. delavayi, Chusua roborowskyi var. giraldiana, Chusua roborowskyi var. nana, Chusua roborowskyi var. tenii, Chusua roborowskyi var. unifoliata, Chusua secunda, Gymnadenia chusua, Gymnadenia chusua var. nana, Gymnadenia pauciflora, Gymnadenia puberula, Habenaria chusua, Orchis beesiana, Orchis chusua, Orchis chusua var. delavayi, Orchis chusua var. nana, Orchis chusua var. pulchella, Orchis chusua var. tenii, Orchis delavayi, Orchis giraldiana, Orchis mairei, Orchis nana, Orchis parcifloroides, Orchis pauciflora, Orchis pulchella, Orchis secunda, Orchis tenii, Orchis unifoliata, P. beesiana, P. chusua subsp. nana, P. chusua var. delavayi, P. chusua var. giraldiana, P. chusua var. nana, P. chusua var. tenii, P. chusua var. unifoliata, P. nana, P. pauciflora, P. pulchella

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

Popis rodu Ponerorchis

Roste ve stálezelených lesích a loukách v teplejších oblastech Himaláje, Sibiře a Japonska.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Orchidaceae (Vstavačovité)

Existuje 850 - 880 rodů a 17 000 - 22 000 (ve skutečnosti nejspíše až 25 000) druhů a tím je i největší čeledí z rostlin vůbec. Rostou od tropů až po tundru. V teplých oblastech jsou především epifiticky rostoucí druhy, v mírném naopak pozemní terestrické. Patří mezi jednodomé rostliny s oboupohlavnými květy. Kořeny vytvářejí hlízu nebo oddenek. Listy mají čárkovitý, kopinatý nebo vejčitý tvar. Kvete samostatnými květy, ale spíše ve skupinách v klasu, latě, hroznu, hlávce nebo okolíku. Plodem bývá tenkostěnná tobolka. Mezi významné sběratele patřil i český botanik Benedikt Roezl (v časopise ABC o něm vyšel i komix v rámci série Lovci zelených pokladů). Dělí se na tyto podčeledě:

Vyhovuje jim vyšší vzdušná vlhkost, rozptýlené světlo a dostatek živin v podobě tekutého hnojiva. Orchideje produkují desetitisíce semen z jediné rostliny, avšak uchytí se pouze mizivé procento. Pěstují se v domácnostech (ve většině se jedná o hybridy odolnější na bytové podmínky) obvykle v průhledných květináčích ve směsi kokosového vlákna, keramzitu, borové kůry nebo polystyrenu. Zálivka pak probíhá tak, že se jednou týdně na asi 3hod celý květináč namočí do kyblíku s vodou a pak se nechá voda vytéci.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019