zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 98x

Vodní a bahenní : Magnoliopsida / Apiales / Apiaceae

Cicuta (Rozpuk)

Existují pouze 4 druhy. Pochází ze severní polokoule, zejména Severní Ameriky a Evropy. Patří mezi trvalky. Dokáží dorůst do výšky až 2,5m. Kvete zelenobílými květy v okolíku. Rostliny jsou silně jedovaté.

Vyhovují mu vlhčí nížiny, okraje říček, atp.

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Cicuta bulbifera

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Cicutaria bulbifera

Cicuta douglasii

Pochází ze Severní Ameriky. Patří mezi trvalky. Dorůstá výšky 0,5 - 2m. Listy jsou zpeřené a vyrůstají střídavě. Jednotlivé lístky jsou obvykle dlouhé 5 - 8cm a 1 - 2 široké s rozeklanými okraji. Je jedovatá.

Vyhovují ji vlhká místa.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: C. californica, C. fimbriata, C. frondosa, C. maculata var. californica, C. occidentalis f. frondosa, C. purpurata, C. sonnei, C. vagans, C. virosa var. californica, Sium douglasii

Cicuta maculata

Roste v celé Severní Americe a Evropě. Patří mezi trvalky. Vytávří holý vzpřímený stonek o výšce 1 - 1,5m. Listy jsou tvořeně několika laločnatě dělenými listy dlouhými 2 - 10 (i 40)cm. Kvete bílými květy v okolíku. Je velmi jedovatý.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: C. curtisii, C. maculata var. curtissii, C. mexicana, C. virosa var. maculata, Cicutaria maculata

Cicuta virosa (Rozpuk jízlivý)

Pochází ze severní a střední Evropy, severní Asie a severozápadu Severní Ameriky. Patří mezi trvalky. Dorůstá výšky 0,6 - 1,3 (i 2)m. Pod zemí vytváří oddenek s dutou přehrádkovanou hlavou. Stonek je větvený. Přízemní listy jsou 2 - 3x zpeřené s čárkovitými ostře pilovitými úkrojky. Květy jsou drobné, bílé, seskupené v okolíku o průměru 5 - 11cm. Plody jsou okrouhlé, hnědožluté barvy. Je jedovatý. Údajně jím byl otráven řecký filosof Sokrates. Patří mezi ohrožené druhy C2.

Vyhovují ji vlhké podmáčené půdy a rybniční náplavy.

CicutaVirosa.jpg
681 x 908 px
478.08 kB CicutaVirosa2.jpg
1024 x 768 px
152.56 kB CicutaVirosa3.jpg
681 x 908 px
397.62 kB

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: C. angustifolia, C. baldacciana, C. mackenzieana, C. nipponica, C. orientalis, C. pumila, C. tenuifolia, C. virosa f. angustifolia, C. virosa f. latisecta, C. virosa f. longiinvolucellata, C. virosa var. latisecta, C. virosa var. nipponica, C. virosa var. orientalis, Cicutaria aquatica, Cicutaria virosa, Coriandrum cicuta


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019