zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 72x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Fabales / Fabaceae

Clianthus

cenik ceny již od 20,00 Kč s DPH

Dorůstá výšky kolem 2m. Listy jsou zepřené, dlouhé do 15cm. Vlastní lístky jsou drobné. Dokáže kvézt i 2x za rok. Nejznámějším druhem je C. puniceus.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Clianthus maximus

Pochází ze severu Nového Zélandu. Roste v podobě keře. Listy jsou tmavzělené, leské. Kvete tmavěčervenými květy s tmavěfialovými skvrnami při bázi.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Clianthus puniceus

cenikceny již od 20,00 Kč s DPH

Pochází ze severu Nového Zélandu. Jedná se o stálezelený keř. Dorůstá výšky 1 -2 (i 3)m. Mladé větve jsou tenké, často zkřivené. Listy jsou lichozpeřené, dlouhé 15 - 25cm, tvořené 15ti páry lístků. Ve spodní části jsou vstřícné, ostatní střídavé. Vlastní lístky jsou téměř přisedlé, tvaru úzce podlouhlého s tupým koncem, délkou 1,7 - 2,6cm a šířkou 5 - 7mm. Kvete červenými nebo růžovočervenými (zřídka béžovými nebo žlutými) květy v nicím hroznu z až 25 květů o délce 8cm. Kalich má délku 7 - 8mm, pavéza je vejčitě zašpičatělá, dlouhá 6cm s bílými proužky. Křídla jsou dlouhá 3cm, špičatá, srpovitě zahnutá. Člunek je dlouhý min. 6cm, také srpovitý a zašpičatělý s bílými skvrnami. Může být i celý blý. Plodem je lusk délky 5 - 8cm obsahující šedočerná skvrnitá semena.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Donia punicea


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019