zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 10x

Tropické keře : Magnoliopsida / Lamiales / Acanthaceae / Clinacanthus

Clinacanthus spirei

Bohužel k tomuto druhu žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Clinacanthus

Roste v tropické Asii v podobě keře nebo trvalky s cystolity. Listy jsou celokrajné nebo vykrajovaně vroubkované a řapíkaté. Květenství je úžlabní nebo vrcholový kyticovitý hrozen, listeny i listence jsou úzké, kalich hluboce 5tilaločný, laloky jsou úzké, koruna má dlouhou kolénkatou a na vrcholu rozšířenou trubky, okraj se 2ma pysky, spodní je mírně zahnutý, širší horního, 3laločný a horní pysk je krátce 2laločný. Plodem je podlouhlá tobolka na krátké stopce obsahující 4 semena. Nejznámějším druhem je C. nutans.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Acanthaceae (Paznehtníkovité)

Existuje asi 250 rodů s asi 2500 druhy. Pochází především z tropů. Rostou v podobě bylin nebo keřů, některé jsou epifity. Listy jsou jednoduché, protistojné i křížmostojné (občas s pilovým, laločnatým nebo zvlněným okrajem) bez palistů. Plodem je tobolka. Mezi nejznámější rostliny patří: Krosandra a Thunbergie.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020