zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 48x

Byliny : Magnoliopsida / Apiales / Apiaceae / Cnidium

Cnidium monnieri

cenik ceny již od 28,00 Kč s DPH

Pochází z Číny roste ale po celé severní polokouli. Patří mezi jednoletky. Dorůtá výšky 10 - 60 (i 80)cm. Pod zemí vytváří 2 - 3 kořeny. Spodní listy jsou kopinaté, dlouhé 3 - 8cm a široké 2 - 5cm a jsou 2 - 3x zpeřené. Vlastní úkrojiky jsou pak čárkovité až kopinaté, dlouhé 0,3 - 1cm a široké 1 - 1,5mm. Kvete bílými květy v 2 - 3 (i 5)cm okolíku. Používá se v tradiční čínské medicíně.

Vyhovuje ji lehká půda a plné slunce.

Množí se semeny.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: C. confertum, C. microcarpum, C. mongolicum, Selinum monnieri

Popis rodu Cnidium

cenikceny již od 28,00 Kč s DPH

Vyskytuje se v Evropě, Asii a Severní Americe. Jedná se zpravidla o trvalky nebo dvouletky, méně častěji jednoletky. Stonek bývá obvykle nevětvený. Spodní a přízemní listy jsou 1 - 3x zpeřené s čárkovitými nebo kopinatými úkrojky. Horní listy jsou malé. Kvete v okolíku.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Apiaceae (Miříkovité)

Existuje na 400 rodů a více než 3000 druhů v podobě bylin. Rostliny vydávají aromatickou vůni, mají dutý stonek a kvetou v okolíku žlutými, bílými nebo zelenobílými drobnými kvítky s 5ti okvětními lístky. V této čeledi se najde hodně léčivých bylin nebo koření a rovněž tak jedů.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2023