zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 71x

Orchideje : Liliopsida / Asparagales / Orchidaceae

Coeloglossum (Vemeníček)

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Coeloglossum viride (Vemeníček zelený/Dutojazejček zelený/Uzděnka zelená/Vemenník zelený)

Vyskytuje se na všech horských místech severní polokoule, kam dosahoval ledovec v době ledové. Patří mezi trvalky. Je velmi variabilní co se týče vzhledu. Dorůstá výšky 5 - 25 (i 55)cm. Pod zemí vytváří dlanitě dělenou hlízu. Listy jsou největší při zemi, jsou vejčité, tupé, dlouhé 2 6cm, široké 1 - 3cm, lodyžní jsou střídavé a kopinaté a rostlina jich vytváří do 6ks. Květenství tvoří 5 - 25 (i 70) drobných zelenavých kvítků s červenohnědými skvrnami seskupanými do klasu o délce 2 - 10cm, korunní lístky jsou přilbovité, dlouhé 3,5 - 7mm, pysk je 3laločný, dlouhý 0,5 - 1cm, mělce 3laločný s větším centrálním lalokem a ostruha má délku 1,5 - 2mm. Patří mezi ohrožené druhy C2.

Vyhovují mu vlhká místa, pastviny, louky, vřesoviště, vlhké světlé listnaté lesy, atp. s kyselou půdou.

CoeloglossumViride.jpg
495 x 800 px
266.1 kB CoeloglossumViride2.jpg
532 x 800 px
197.73 kB CoeloglossumViride3.jpg
800 x 1200 px
588.71 kB

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: C. vaillantii, Dactylorhiza viridis, Habenaria viridis, Platanthera viridis, Satyrium alpinum, Satyrium viride

Coeloglossum viride x Dactylorhiza fuchsii

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: x Dactyloglossum mixtum

Coeloglossum viride x Gymnadenia conopsea

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: x Gymnaglossum jacksonii


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019