zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 160x

Subtropické byliny : Magnoliopsida / Apiales / Apiaceae / Physospermum

Physospermum cornubiense

Patří mezi trvalky. Dorůstá výšky 1,5m. Přízemní listy jsou dlouhé 20cm a 2 - 3x zpeřené. Květenstvím je okolík s 10 - 15ti paprsky. Plody mají délku 3 - 5mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: Chaerophyllum aquilegifolium, Cogswellia nudicaulis, Coriandrum aquilegiifolium, Danaa aquilegifolia, Danaa cornubiensis, Danaa nudicaulis, Danaa sylvatica, Ligusticum aquilegifolium, Ligusticum cornubiense, Pastinaca nudicaulis, Peucedanum nudicaule, P. aquilegifolium, P. commutatum, P. danaa, P. nudicaule, Smyrnium nudicaule

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Physospermum

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Apiaceae (Miříkovité)

Existuje na 400 rodů a více než 3000 druhů v podobě bylin. Rostliny vydávají aromatickou vůni, mají dutý stonek a kvetou v okolíku žlutými, bílými nebo zelenobílými drobnými kvítky s 5ti okvětními lístky. V této čeledi se najde hodně léčivých bylin nebo koření a rovněž tak jedů.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019