zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 86x

Trávy : Liliopsida / Poales / Poaceae

Coleanthus (Puchýřka)

Existuje pouze 1 druh.

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Coleanthus subtilis (Puchýřka útlá)

Roste v Evropě, Asii a Severní Americe. Jedná se o velmi krátkověkou rostlinu, do vytvoření plodů nemusí uplynou ani 1 měsíc. Dorůstá výšky 2 - 8cm. Vytváří trsy o průměru až 15cm z poléhavých na konci vystouplých stébel. Listy jsou šedozelené, mají nafouklé pochvy, čepel dlouhou 2 - 5cm, širokou 1mm, žlábkovitou a zpětně srpovitě zahnutou. Kvete v latách složených z drobných klásků seskupených do přeslenů. Nevytváří plevy. Plodem je drobná svrasklá tmavěhnědá obilka. Patří mezi ohrožené druhy C3.

Vyhovují ji obnažená dna rybníků nebo pravidelně obnažované plochy.

Množí se semeny.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Coelanthus subtilis, Schmidtia subtilis, Schmidtia utriculosa, Smidetia humilis, Wilibalda subtilis, Zizania subtilis


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019