zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 7x

Tropické keře : Magnoliopsida / Lamiales / Lamiaceae

Colebrookea

Existuje pouze 1 druh.

Synonyma: Colebrookia

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Colebrookea oppositifolia

Roste v Indii, Pakistánu, Nepálu, Bhútánu, Bangladéši, Myanmaru, Thajsku a Číně v podobě stálezeleného plstnatého aromatického polokeře nebo keře. Dorůstá výšky 1 - 2,5 (i 3)m. Listy jsou tmavězelené, vroubkovaně pilovité, zašpičatělé, dlouhé 10 - 20cm, široké (3 -) 5 - 7 (i 8)cm, báze široce klínovitá až zakulacená, spodní strana je světlejší, hustě plstnatá a řapíky jsou tuhé, dlouhé 0,8 - 2,5cm. Květenstvím je lata délky 10 - 15cm, tvoří je 10 - 18tikvěté lichopřesleny, listence jsou dlouhé 1mm, vlastní květy jsou zelenobílé až růžovofialové, mají velikost 2mm, samičí mají kalich zvonkovitý, dlouhý 1,5mm, oboupohlavné mají kalich délky 0,6mm, korunu velikosti až 3mm, horní pysk má velikost 0,5mm, spodní 1,5mm, střední lalok je mírně vejčitý a je 2x delší ne postranní vejčité laloky. Plody jsou obvejčité, ochlupené a dlouhé 0,5mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Buchanania oppositifolia, C. ternifolia, Elsholtzia oppositifolia, Sussodia oppositifolia


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2021