zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 76x

Skalničky : Rosopsida / Brassicales / Brassicaceae

Coluteocarpus

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Coluteocarpus reticulatus

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Coluteocarpus vesicaria

Roste na Kavkaze a západní a jihozápadní Asii v polštářových porostech jako trvalka. Dorůstá výšky (4 -) 5 - 18 (i 20)cm. Stonek je vzpřímený, hustě olistěný. Bazální listy jsou střídavé, čárkovité až kopisťovité, tvořené 3 - 5ti drobnými zuby. Lodyžní listy jsou přisedlé, úzce kopinaté a celokrajné. Kvete v hroznu z bílých a růžových květů s korunními lístky o délce 0,6 - 1,1cm. Plodem je nafouklá šešule délky 1,5 - 3,3cm a průměru 0,8 - 1,8cm. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovují ji skalní pukliny, nízká zálivka, chudá dobře propustná půda, plné slunce a suchý zimní režim.

Množí se semeny nebo řízky.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Alyssum vesicaria, Lagovskia physocarpa, Vesicaria dentata


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019