zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 46x

Parazitické : Rosopsida / Santalales / Santalaceae

Comandra

Existuje pouze 1 druh.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Comandra umbellata

Roste v Severní Americe a středozemí jako trvalka a poloparazitická rostlina. Parazituje na rodech Acer, Antennaria, Aster, Betula, Carex, Solidago, Fragaria, Populus, Quercus, Rubus, Vaccinium a některých trávách. Dorůstá výšky 8 - 34cm. Listy jsou střídavé a dlouhé do 3,3cm. Květy tvoří 5 zelenobílých kališních lístků bez korunních lístků. Plodem je bobule šířky 4 - 6mm. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovují ji sušší půdy.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: C. cuneifolia, C. elliptica, C. media, C. obovata, C. obtusifolia, C. richardsiana, C. umbellata subsp. richardsiana, C. umbellata var. decumbens, C. umbellata var. lanceolata, C. umbellulata, Thesium umbellatum


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020