zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 59x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Caryophyllales / Caryophyllaceae

Cometes

Roste v podobě keře. Kolénka jsou ztlustlá. Palisty jsou blanité. Listy vyrůstají ve svazečcích na kolénkách. Květenstvím je 3četný stopkatý úžlabní vrcholík a vlastní květy jsou 5tičetné, prakticky přisedlé, kališní lístky dlouze lopatkovité a listeny blanité.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Cometes abyssinica

Roste v Etiopii, Súdánu, Somálsku a Arábii v podobě širokého vzpřímeného bohatě větveného keře (i jednoletky). Dorůstá výšky 20 - 30 (i 45)cm. Povrch je ochlupený. Palisty jsou opadavé a dlouhé 1,5mm. Listy jsou vstřícné, eliptické, kopinaté nebo čárkovité, špičaté, dlouhé (1,2 -) 1,5 - 2,5 (i 3,5)cm, široké 2 - 6mm a báze je mírně zakulacená. Květenství má 1 - 1,5cm stopku, kališní lístky jsou tuhé, ochlupené, dlouhé 4 - 5mm, centrální žilka je zakončená zahnutým trnem, korunní lístky jsou úzce podlouhlé, stejné délky jako kališní lístky. Plody jsou úzce zploštělé, obvejčité, tmavěhnědé, dlouhé 4,5mm, široké 2,3mm a obsahují semena se zobáčkem délky 1,2mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: C. apiculata

Cometes surattensis

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Ceratonychia nidus, C. alternifolia, C. surattensis var. ambajiensis


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019