zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 13x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Caryophyllales / Caryophyllaceae

Cometes

Roste v podobě keře. Kolénka jsou ztlustlá. Palisty jsou blanité. Listy vyrůstají ve svazečcích na kolénkách. Květenstvím je 3četný stopkatý úžlabní vrcholík a vlastní květy jsou 5tičetné, prakticky přisedlé, kališní lístky dlouze lopatkovité a listeny blanité.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Cometes abyssinica

Roste v Etiopii, Súdánu, Somálsku a Arábii v podobě širokého keře (i jednoletky). Dorůstá výšky do 45cm. Povrch je ochlupený. Palisty jsou opadavé a dlouhé 1,5mm. Listy jsou eliptické, kopinaté nebo čárkovité, špičaté, dlouhé 1,5 - 3,5cm, široké 2 - 6mm a báze je mírně zakulacená. Květenství má 1 - 1,5cm stopku, kališní lístky jsou tuhé, dlouhé 5mm, centrální žilka je zakončená zahnutým trnem, korunní lístky jsou úzce podlouhlé, stejné délky jako kališní lístky. Plody jsou úzce zploštělé, obvejčité, tmavěhnědá, dlouhá 4,5mm, široká 2,3mm a obsahují semena se zobáčkem délky 1,2mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: C. apiculata

Cometes surattensis

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Ceratonychia nidus, C. alternifolia, C. surattensis var. ambajiensis


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019