zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 66x

Skalničky : Magnoliopsida / Asterales / Asteraceae

Corethrogyne

Roste od Oregonu po Kalifornský záliv jako skalnička.

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Corethrogyne californica

Roste v USA jako trvalka. Stonky jsou poléhavé, dlouhé 15 - 40cm a od báze dřevnatí. Listy jsou úzce obkopinaté, celokrajné až řídce zubaté, ochlupené a dlouhé 2 - 4cm. Květenstvím je úbor o průměru 2 - 3,5cm, zákrovní lístky jsou žláznatě ochlupené, korunní lístky jsou růžovofialové.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Corethrogyne filaginifolia

Roste od Oregonu po Kalifornský záliv jako trvalka. Dorůstá výšky 0,1 - 0,9 (i 1)m. Stonky od báze dřevnatí. Listy jsou ochlupené, zubaté až laločnaté, kopinaté až kopisťovité, šedozelené až žlutozelené, dlouhé 2 - 6cm, s výškou se zmenšují a spodní mají řapíky. Kvete v terminální latě růžovými květy s holými zákrovními lístky v úboru o průměru 2 - 2,5cm se žlutým středem a růžovofialovými až bílými okvětními lístky. Plodem je nažka s chmýrem. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovují ji chudé písčité dobře propustné suché půdy na plném slunci.

Množí se semeny nebo řízky.

CorethrogyneFilaginifolia.jpg
900 x 600 px
390.04 kB

Synonyma: Aster filaginifolius, Aster tomentellus, C. brevicula, C. caespitosa, C. californica, C. californica var. filaginifolia, C. californica var. incana, C. californica var. leucophylla, C. californica var. lyonii, C. californica var. obovata, C. californica var. recurva, C. californica var. rigida, C. californica var. spathulata, C. californica var. tomentella, C. californica var. virgata, C. filaginifolia var. bernardina, C. filaginifolia var. brevicula, C. filaginifolia var. californica, C. filaginifolia var. glomerata, C. filaginifolia var. hamiltonensis, C. filaginifolia var. incana, C. filaginifolia var. latifolia, C. filaginifolia var. linifolia, C. filaginifolia var. pacifica, C. filaginifolia var. peirsonii, C. filaginifolia var. pinetorum, C. filaginifolia var. rigida, C. filaginifolia var. robusta, C. filaginifolia var. sessilis, C. filaginifolia var. virgata, C. filaginifolia var. viscidula, C. flagellaris, C. floccosa, C. incana, C. incana var. rigida, C. lavandulacea, C. leucophylla, C. linifolia, C. obovata, C. racemosa, C. rigida, C. scabra, C. sessilis, C. spathulata, C. tomentella, C. virgata, C. virgata var. bernardina, C. viscidula, C. viscidula var. greenei, Lessingia filaginifolia, Lessingia filaginifolia var. californica


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019