zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 114x

Koření : Magnoliopsida / Apiales / Apiaceae

Coriandrum (Koriandr)

cenik ceny již od 11,00 Kč s DPH

Existuje pouze jediný druh.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Coriandrum sativum (Koriandr setý)

cenikceny již od 11,00 Kč s DPH

Roste v jižní Evropě, severní Africe, Severní Americe a jihozápadní Asii. Pochází asi z východního Středozemí. Patří mezi jednoletky. Dorůstá výšky až 0,4 - 0,7 (i 1)m a šířky 20cm. Lodyha je větvená. Listy má několikanásobně zpeřené, převážně čárkovité, ale díky jejich vysoké variabilitě i širší. Vydávají nepříjemný zápach. Kvete v deštníkovém okolíku složeném z 5 - 6ti okolíčků s bílými narůžovělými kvítky. Plodem je kulovitá 2nažka s málo zřetelnými žebry. Semena se používají jako koření. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovuje mu plné slunce a lehčí propustná půda.

Množí se semeny.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Bifora loureiroi, Coriandropsis syriaca, C. globosum, C. majus, C. sativum subsp. asiaticum, C. sativum subsp. indicum, C. sativum subsp. vavilovii, C. sativum var. afghanicum, C. sativum var. africanum, C. sativum var. anatolicum, C. sativum var. arabicum, C. sativum var. asiaticum, C. sativum var. indicum, C. sativum var. microcarpum, C. sativum var. pygmaeum, C. sativum var. vavilovii, Selinum coriandrum


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019