zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 44x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Caryophyllales / Chenopodiaceae / Cornulaca

Cornulaca monacantha

Roste v severní Africe, Arábii, Blízkém Východě, Írán a Balúčistánu v podobě keře. Dorůstá výšky 20 - 60 (i 80)cm. Větve jsou rozkladité až vzpřímené s dlouhými přírůstky. Listy jsou 3úhlé, zpravidla trnitě zakončené, dlouhé 0,3 - 1,1cm a na bázi široce zakulacené. Květenství je z části ochlupené. Plody jsou kulaté, dlouhé 1,4 - 1,75mm.

Vyhovuje mu pouštní prostředí.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: C. arabica, C. monacantha var. diacantha

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Cornulaca

Roste v Egyptě, Sýrii, Íránu a při Kaspickém moři v podobě jednoletky nebo keře (i trnitého). Listy jsou střídavé, šídlovité nebo jehlicovité, přisedlé a min. v mládí trnité. Kvete samostatnými květy nebo ve svazečcích v paždí listů, mají 2 max. drobné listence, vlastní květy jsou 5tičetné. Plodem je mírně zploštělý měchýřek ukrytý v obalu.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019