zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 122x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Sapindales / Rutaceae / Correa

Correa pulchella

Roste v Austrálii v podobě keře. Dorůstá výšky 0,3 - 1m a šířky 1 - 2m. Listy jsou čárkovité až vejčité, prakticky holé, dlouhé 1 - 2cm, široké 0,3 - 1,5cm a řapíky jsou dlouhé 3 - 5mm. Kvete samostatnými převislými terminálními květy, kalich je dlouhý 3 - 6mm, koruna růžovočervená, oranžová (i bílá), válcovitá, dlouhá 1 - 3cm a stopky jsou dlouhé 0,5 - 1,2cm. Plody jsou dlouhé 4 - 6mm a obsahují lesklá černá semena délky 2 - 4mm a šířky 1 - 2mm. Existují vnitrodruhové taxony:

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: C. minor, C. neglecta, C. pulchella var. alba-superba, C. pulchella var. alexandriana, C. pulchella var. ochroleuca, C. pulchella var. triumphus-milneri, C. reflexa var. pulchella, C. rubra var. pulchella

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Correa

Roste v Austrálii v podobě stálezeleného keře či dokonce malého stromu. Někdy mívá palisty. Listy jsou vstřícné, celokrajné a řapíkaté. Květenství je 1 - 3četné (i hrozen), terminální anebo úžlabní, kalich má 4 zuby, semeník má 4 pouzdra a tyčinek je 8. Plodem je tvrdka ze 4 plůdků po 2 tmavěhnědých semenech. Nejznámějším druhem je C. reflexa. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovuje ji plné slunce nebo polostín a úrodná dobře propustná půda s neutrálním nebo kyselým pH. Teplota by nikdy neměla klesnout pod 3 - 5 °C. Nemá ráda déle zamokřenou půdu, vadí ale i dlouhodobé sucho.

Množí se semeny nebo polodřevitými řízky.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019