zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 168x

Tropické stromy : Magnoliopsida / Ericales / Lecythidaceae / Couratari

Couratari multiflora

Roste ve Venezuele, Guyaně i Francouzské Guyaně a amazonii v Brazílii. Strom dorůstá výšky až 35m. Mladé větve olysávají. Listy jsou z obou stran lysé kromě centrálního žeba, které je na spodní straně vystouplé a řídce krátce ochlupené. Postranních žilek je 10 - 12 párů a jsou také vyniklé. Čepel je eliptická až podlouhlá, tupě zašpičatělá (špička až 1,1cm dlouhá), báze je klínovitá, okraj celokrajný nebo drobně vroubkovaný či zvlněný, délka je 4,5 - 10,5cm a šířka 2 - 5cm. Řapík má délku 1,5 - 2,5cm a může být krátce ochlupený bez křidélek. Kvete v hroznu s růžovými květy na 1,5 - 2,5cm stopce. Plody jsou tence kožovité, válcovité až mírně kuželovité či zvonkovité délky 4 - 6cm a průměru 2 - 3,5cm s až 2,5cm stopkou. Obsahují podlouhlá nesymetrická semena.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Allantoma fagifolia, Allantoma multiflora, Allantoma subramosa, C. coriacea, C. fagifolia, C. vriesii, Lecythis fagifolia, Lecythis multiflora

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Couratari

Pochází z Jižní Ameriky. Rostou v podobě velkých stálezelených stromů. Listy jsou střídavé, jednoduché, eliptického tvaru s necelokrajným okrajem a celkovou délkou až 15cm. Plodem je tobolka délky 6 - 15cm. Je hrubá a kónická. Obsahuje okřídlená semena.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019