zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 15x

Tropické byliny : Magnoliopsida / Lamiales / Lamiaceae

Craniotome

Existuje pouze 1 druh.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Craniotome furcata

Roste v Číně, Indii, Bhútánu, Himálaji, Laosu, Myanmaru, Nepálu a Vietnamu jako trvalka. Dorůstá výšky 0,4 - 1m. Stonek je vzpřímený a v horní části větvený. Listy jsou široce vejčité, zašpičatělé, pilovitě zubaté, řídce ochlupené, dlouhé 5,5 - 10cm, široké 4 - 7cm, báze srdčitá a řapíky jsou dlouhé do 6cm. Květenství má zpravidla 0,4 - 1,5cm stopku, kalich má velikost 1 - 1,5 (za plodu 2 - 2,5)mm s 5ti úzce 3úhlými zuby velikosti 0,5mm, trubka je v hrdle ochlupená, koruna je béžová, později růžová a růžovofialová, velikosti 3 - 4mm, vně ochlupená, horní lalok prakticky chybí, je uťatý, spodní pysk je 3laločný a centrální lalok je největší. Plodem je světlehnědá tvrdka délky 0,7mm a šířky 0,5mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Ajuga furcata, Anisomeles furcata, Anisomeles nepalensis, C. furcata var. sikkimensis, C. furcata var. urceolata, C. versicolor, Nepeta versicolor


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2021