zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 55x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Solanales / Convolvulaceae

Cressa (Kresa)

Roste v tropech a subtropech celého světa v podobě zpravidla dřevnatějící rostliny. Stonek je vzpřímený a ochlupený. Listy jsou zelené, malé, prakticky přisedlé. Květy jsou tenké, bílé nebo růžové, hluboce 5tidílné, zvonkovité .

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Cressa cretica

Kromě středozemí se vyskytuje i v západní a jihovýchodní Asii a Austrálii. Roste v podobě hustě větveného polokeře. Dorůstá výšky (5 -) 10 - 30 (i 40)cm. Povrch je ochlupený. Větve jsou vzpřímené (i vystoupavé). Listy jsou střídavé, přisedlé až krátce řapíkaté, tlusté, srdčitěvejčité až vejčitěkopinaté či čárkovité, špičaté, dlouhé 0,4 - 0,8 (i 1)cm, široké 5mm. Květenství je terminální, klasnaté, vlastní květy prakticky přisedlé, kalich ochlupený, podepřený 2ma listeny, listence vstřícné, eliptické, kališní lístky obvejčité, tupé, dlouhé 3,5 - 4mm, koruna mírně delší kalicha, ochlupená, dlouhá 5 - 6mm, zvonkovitá a bílá až růžová. Plodem je kulovitá až vejčitá tobolka velikosti 3,5 - 5mm obsahující zpravidla 1 vejčité semeno.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Cressa nudicaulis

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Cressa truxillensis

Roste v USA a Mexiku jako trvalka. Stonek je bohatě větvený. Dorůstá výšky 25cm. Povrch je ochlupený. Listy jsou eliptické a ochlupené, dlouhé do 1cm. Kvete bílými 5tičetnými květy, kališní lístky jsou zelené a ochlupené.

Vyhovuji ji zasolené písčité půdy.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: C. australis, C. australis var. petiolata, C. cretica var. truxillensis, C. depressa, C. erecta, C. insularis, C. minima, C. truxillensis var. minima, C. vallicola


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019