zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 94x

Skalničky : Magnoliopsida / Gentianales / Rubiaceae / Oreopolus

Oreopolus glacialis

Roste na jihu Jižní Ameriky v kobercových porostech jako trvalka. Pod zemí vytváří kůlovitý kořen. Lodyhy jsou pouze krátké. Listy vyrůstají ve zdánlivých růžicích po 3ks, jsou eliptické až vejčité, mírně dužnaté, šedozelené, dlouhé 0,3 - 1 (i 3)cm, široké 1,3 - 4 (i 6)mm a krátce řapíkaté. Kvete po 1 až několika ks oboupohlavnými přisedlými sytě žlutými aromatickými květy, mají 5 kališních kopinatých lístků délky 5 - 7mm, koruna je řepicovitá s trubkou délky 1,6 - 2,3cm, korunní cípy jsou úzce kopinaté a dlouhé do 6mm. Plodem je tobolka délky 5 - 8mm.

Vyhovují ji skalnaté a kamenité svahy a písčité stepy.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: Cruckshanksia glacialis, Cruckshanksia oblonga, Cruckshanksia patagonica, O. citrinus, O. glacialis var. pilosus, O. patagonicus

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

Popis rodu Oreopolus

Existuje pouze 1 druh.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Rubiaceae (Mořenovité)

Dělí se dále na mnoho podčeledí (viz. http://en.wikipedia.org/wiki/Rubiaceae ). Existuje asi 611 rodů s více než 13000. Řadí se tím mezi nejrozsáhleší čeledě kvetoucích rostlin. Pochází zejména z teplých a tropických míst celého světa. Rostou nejčastěji v podobě keřů, naleznou se ale i stromy, liány nebo byliny. Může se jednat o jednoletky i trvalky. Listy vyrůstají vstřícně. Kvete oboupohlavnými (zřídka jednopohlavnými) květy. Plodem je dvounažka, tobolka nebo peckovice. Mezi nejznámější zástupce patří: Kávovník, Korálovka a Gardénie.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2021