zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 277x

Keře : Magnoliopsida / Fabales / Fabaceae / Chamaecytisus

Chamaecytisus hirsutus

Dorůstá výšky 0,3 - 1m. Kvete nažloutými květy s hnědočerveným středem.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: C. hirsutus subsp. leucotrichus, C. leucotrichus, Cytisus hirsutissimus, Cytisus hirsutus, Cytisus hirsutus subsp. hirsutus, Cytisus hirsutus subsp. leucotrichus, Cytisus hirsutus subsp. ponticus, Cytisus hirsutus var. leucotrichus, Cytisus leucotrichus, Cytisus pumilus

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Chamaecytisus

Existuje asi 50 druhů. Vyskytují se v Evropě, severní Africe, Malé Asii a Západní Sibiři. Roste v podobě vzpřímeného nebo poléhavého keře. Dorůstá výšky 30cm. Mladé větve jsou ochlupené. Střídavé listy jsou 3četné, dlouze řapíkaté a hedvábně ochlupené. Kvete v hroznech nebo vrcholových hlávkách 5tičetnými motýlovitými obvykle žlutými květy ze 2 pysků a bíložluté pavézy. Plodem je lusk. Existuje vnitrodruhový taxon:

Vyhovuje jim plné slunce a propustná půda.

Množí se semeny nebo zelenými řízky i hřížením.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Fabaceae (Bobovité)

Tato čeleď je třetí nejpočetnější čeledí kvetoucích rostlin (za Orchidaceae a Asteraceae). Má na 730 rodů a přes 19400 druhů. Dělí se na 3 podčeledě:

Věšina z nich patří mezi byliny a keře. To se týká zejména našich zeměpisných šířek. V teplých exotických zemích pak můžete nalézt i stromy. Rostliny dále mohou být jednoleté, víceleté i trvalky. Kořeny dobře vážou dusík a rostliny jsou proto často používáno jako zelené hnojení. Listy jsou obvykle složené a to buď trojčetné, dlanitě složené nebo zpeřené. Mohou být i střídavé, v tom případě jsou obvykle doprovázeny palisty. Dále se mohou vyskytovat úponky (u popínavých) a trny. Kvete oboupohlavnými květy v hroznech nebo hlávkách. Květy mívají pro čeleď charakteristický tvar člunku s pavézou a křídly, celkem tedy 5ti okvětními lístky. Obvykle bývají hodně efektní a stávají se tak oblíbenými okrasnými rostlinami. Tomu dopomáhá i plod, kterým je struk nebo lusk.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019