zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 13x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Malvales / Thymelaeaceae

Dais (Dais)

cenik ceny již od 22,00 Kč s DPH

Roste v podobě opadavého keře. Listy vyrůstají vstřícně a bývají seskupené na koncích větví. Květenstvím je vrcholová hlávka, květy mívají zpravidla zahnutou trubku.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Dais cotinifolia

cenikceny již od 22,00 Kč s DPH

Roste v JAR a Madagaskaru v podobě opadavého keře (i stromu). Dorůstá výšky 2 - 3 (i 13)m. Borka je hnědá, hladká a má na sobě světlé korkovité proužky. Větve jsou v mládí na uzlinách zploštělé. Listy jsou seskupené na koncích větví, jsou vstřícné, vejčité až obvejčité, mírně podvinuté, modrozelené až sivozelené, oboustranně zašpičatělé, dlouhé 3 - 9cm, spodní strana světlejší a řapíky jsou dlouhé 3 - 5mm. Květenství je 15tičetné, vzpřímené, terminální, široké 3 - 7cm, květy mají 4 - 5cm stopku, jsou růžové až růžovofialové, široké 1,5cm, trubka má délku 1,5cm a korunní lístky chybí. Plodem je malý hnědý oříšek ve vytrvalém kalichu.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: D. canescens, D. cotinifolia var. laurifolia, D. cotinifolia var. major, D. cotinifolia var. parvifolia, D. eriocephala, D. laurifolia, D. passerina, Lasiosiphon grandifolius

Dais glaucescens

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: D. madagascariensis, D. rhamnifolia, Lasiosiphon rhamnifolius


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019