zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 35x

Keře : Rosopsida / Ranunculales / Lardizabalaceae

Decaisnea (Dekaisnea)

Existují pouze 2 druhy. Pochází z východní Asie, od Číny po Nepál na západě a Myanmar na jih. Dorůstá výšky 5 - 8m v podobě keře nebo malého stromu. Průměr kmene může být až 20cm. Listy jsou lichozpeřené, dlouhé 60 - 90cm s 13 - 25 lístky. Lístky mají délku 7 - 15cm a šířku 5 - 10cm. Kvete v 25 - 50cm latech žlutozelenými květy s průměrem 3 - 6cm se 6ti okvětními lístky. Plodem je tlustostěnný měchýřek podobný lusku.

Vyhovuje mu přímé slunce, chráněné místo a nevysychavá odvodněná zem.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Decaisnea fargesii (Dekaisnea Fargesova/Prsty mrtvého muže)

Roste v Nepálu, příležitostně v Himálaji a Číně. Dorůstá výšky 3 - 5m a šířky 1 - 3m. Kmen je vzpřímený, málo větvený. Větve jsou modře ojíněné. Opadavé listy jsou lichozpeřené o celkové délce až 50 - 80 (i 90)cm, kopinatého tvaru. Kvete zvonkovými žlutozelenými květy v 25 - 50cm převislých latách. Plodem je tlustostěnný válcovitý zahnutý měchýřek ocelově modré barvy, délky 7 - 10cm, průměru 2 - 3cm a obsahuje 1cm černá semena.

Potřebuje teplo, plné slunce nebo polostín a chráněné místo. Je mrazuvzdorný do -20°C.

DecaisneaFargesii.jpg
720 x 960 px
452.12 kB

Decaisnea insignis

Plod má žlutozelenou barvu.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019