zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 27x

Popínavé, převislé a půdokryvné : Magnoliopsida / Cornales / Hydrangeaceae

Decumaria (Dekumarie)

Roste v Severní Americe a Číně v podobě opadavého nebo stálezeleného popínavého keře dorůstající výšky 4 - 10m. Kmínky jsou kulaté a vytváří vzdušné kořínky. Listy jsou vstřícné a mohou být zubaté. Květenství je vrcholová okoličnatá nebo chocholičnatá lata, vlastní květy jsou drobné, korunní lístky úzké a v počtu 7 - 10ks. Plodem je tobolka obsahující mnoho úzce kyjovitých semen.

Vyhovuje ji hlinitopísčitá dobře propustná vlhká půda na plném slunci.

Množí se řízky.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Decumaria barbara

Roste v USA v podobě dřevité zpravidla stálezelené liány. Dorůstá výšky až 10m. Kmínky jsou široké 1 - 10cm. Větve jsou v mládí ochlupené. Listy jsou úzce vejčité až prakticky kulaté (i obvejčité), krátce špičaté, mírně ochlupené, při vrcholu mohou být mírně pilovité, tmavězelené, dlouhé 5 - 12cm, spodní strana je světlejší a řapíky jsou dlouhé 1 - 4cm. Květenství je vrcholové, průměru 5 - 8cm, vlastní květy jsou bílé, aromatické, kališní lístky 3úhlé, dlouhé do 1mm, korunní lístky podlouhlé a dlouhé 3 - 4mm. Plodem je žebernatá tobolka délky 4 - 5mm se zobákem.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

kvete v měsících:    123456789101112

klimatická zóna: 7 - 9

Synonyma: D. forsythia, D. prostrata, D. radicans, D. sarmentosa, D. scandens, Forsythia scandens

Decumaria sinensis (Dekumaria čínská)

Roste v Číně v podobě zpravidla stálezelené dřevité liány. Dorůstá výšky 3,5 - 5m. Větve jsou v mládí ochlupené. Listy jsou obvejčité až eliptické, špičaté až tupé, mohou být řídce pilovité nebo zvlněné, dlouhé 3,5 - 7cm, široké 2 - 3,5cm a řapíky jsou dlouhé 1 - 2cm. Květenství je dlouhé 4 - 5cm, široké 3 - 8cm, vlastní květy mají 0,5 - 1cm stopku, kalich má trubku délky 2mm, laloky dlouhé 1mm, korunní lístky jsou bílé, dlouze eliptické a dlouhé 3 - 4mm. Plodem je hnědá zvonkovitá až obkuželovitá tobolka délky 6mm, šířky 5mm a obsahuje semena délky 3mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

kvete v měsících:    123456789101112

klimatická zóna: 8 - 10

Synonyma: Pileostegia obtusifolia, Schizophragma obtusifolium


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2022