zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 23x

Trvalky : Magnoliopsida / Cornales / Hydrangeaceae

Deinanthe

Roste v Číně a Japonsku jako trvalka. Pod zemí vytváří mírně dřevnatý plazivý oddenek. Vyrůstá z něj několik krátkých lodyh. Listy jsou hrubě zubaté. Květenstvím je úžlabní chocholičnatá lata, vlastní květy jsou stopkaté, bílé, modré nebo fialové, vnější květy jsou hluché a fertilní mají masitou korunu.

Vyhovuje chladné zastíněné místo a vlhkou půdu.

Množí se semeny nebo dělením oddenků.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Deinanthe bifida

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: D. bifida f. violacea

Deinanthe caerulea

Roste v Číně v trsech jako trvalka. Dorůstá výšky i šířky 30 - 45 (i 50)cm. Listy jsou 4, vstřícné, téměř přeslenité, eliptické, vejčité nebo obvejčité, zubaté, nápadně žilnaté, dlouhé 10 - 25cm a široké 6 - 16cm. Květenstvím je vrcholová 6 - 8mikvětá lata, vlastní květy jsou převislé, modrofialové a průměru 4cm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

kvete v měsících:    123456789101112

klimatická zóna: 6 - 9


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2022